Vážení zákazníci, z důvodu Brexitu a nutnosti celního odbavování zásilek upozorňujeme, že dodací lhůta může být delší než avizované 3 týdny. Objednávejte, prosím, zboží pouze v případě, že tuto podmínku akceptujete. Děkujeme.

Oprava - broušení CD / DVD disků

Omlouváme se, ale služba je až do odvolání pozastavena.

Nabízíme opravu optických disků – CD / DVD

 

Provádíme:

  • pískování CD / DVD disků
  • broušení CD / DVD disků
  • leštění CD / DVD disků


K tomuto účelu používáme kvalitní profesionální stroje americké a japonské výroby – VMI QuickSand a Eco Pro2 (viz obrázky v textu). S nimi dokážeme efektivně odstranit jakékoli opravitelné poškození spodní (čtecí) strany disku včetně laserového poškození (vypálená kružnice, stává se u Xboxu). Ani u jednoho z těchto strojů nehrozí poničení potisku vrchní strany média, jak tomu může nastat u běžných strojů na broušení disků.

VMI QuickSand

Stroj na pískování disků americké výroby. Během krátké doby si poradí i s velkým poškozením a hlubokými škrábanci. Používání tohoto stroje bychom označili za naši největší výhodu oproti konkurenci, která většinou vlastní pouze stroj na broušení disků. Odstranění vážnějšího poškození na něm trvá dlouho, někdy i více než 15 minut, což je cenově neefektivní. Navíc jsou disky po celou tuto dobu vystaveny vlhku a poměrně vysoké teplotě (hrozí zkřivení disku, odlepení potisku...). Naproti tomu VMI QuickSand odstraní i hluboké škrábance do 60 vteřin. Díky tomu můžeme nabídnout kvalitnější službu za nižší cenu. Na konci pískovací fáze mají disky hladký povrch a jsou připraveny na doleštění v klasickém stroji na broušení disků. To v našem případě zastane Eco Pro2.

Eco Pro2

Stroj na broušení a leštění disků japonské výroby. Používá kombinovanou metodu kapalného abrazivního leštidla a suchého třecího procesu. Disky z něj vycházejí opravené, čisté a suché, není tedy třeba je po opravě čistit od leštidla jako u většiny konkurenčních strojů.

 

Ceník oprav (ceny jsou uvedeny včetně DPH)

Typ disku Počet disků k opravě Cena za 1 ks
CD / DVD / Xbox 360 / Wii / PS2 / HD-DVD 1 - 10 49,- Kč
CD / DVD / Xbox 360 / Wii / PS2 / HD-DVD 11 - 24 45,- Kč
CD / DVD / Xbox 360 / Wii / PS2 / HD-DVD 25+ 39,- Kč
DVD Xbox s laserovým poškozením* nerozhoduje 49,- Kč
Blu-Ray / PS3/ PS4 / Xbox One / Wii U nerozhoduje 59,- Kč

  

* laserové poškození je vypálená kružnice na spodní straně disku, viz jeden z obrázků níže (Xbox scratch). Oprava tohoto poškození je velmi náročná, a z tohoto důvodu na ni nelze využít množstevní slevu. Cena je vždy 49,- Kč/ks bez ohledu na počet disků k opravě
 
 

Jaké disky můžeme opravit

Jakýkoli typ CD, DVD disku, hry na Playstation, Xbox, Wii, HD-DVD a mini-disky.

 

Za jak dlouho disky opravíme

Většinu disků opravíme za 1-2 pracovní dny, nejdéle za 5 pracovních dnů.

 

Jaké poškození disku je již neopravitelné

  • poškození datové vrstvy
  • ohnutý disk, např. vlivem vysoké teploty
  • jakékoli poškození vrchní strany disku
  • prasklý polykarbonát (používání takového disku je nebezpečné, jelikož se může v mechanice rozlomit)

 

Něco málo o jednotlivých typech disků

Všechny níže uvedené typy disků mají tloušťku 1.2 mm, jejich složení se však velmi liší v závislosti na formátu disku. U všech je ale samozřejmě nejdůležitější datová vrstva, která obsahuje digitální informaci a pro správné fungování disku musí být neporušená. Uspořádání vrstev má vliv na pravděpodobnost poškození. 

CD disk

Datová vrstva je umístěna těsně pod potiskem. Zatímco spodní strana disku je chráněna 1.2 mm silnou polykarbonátovou vrstvou, která poskytuje dostatek ochrany a prostoru pro případné opravy disku, horní strana je prakticky nechráněna. U CD disků je tedy velmi důležité chránit vrchní stranu disku. I relativně malé poškození vrchní strany disku může mít katastrofální důsledky, protože pokud je poškozena datová vrstva, disk je nenávratně zničen. Na ochranu vrchní strany CD doporučujeme použít ochrannou nálepku Scratch Guard.

DVD disk

U tohoto disku je datová vrstva umístěna přesně uprostřed a z obou stran ji chrání 0.6 mm silná polykarbonátová vrstva. DVD má tedy, na rozdíl od CD, vrstvu vhodnou k opravě o polovinu slabší (u všech disků se dá opravovat pouze spodní strana), na druhou stranu má ale podstatně lépe chráněnou horní stranu, a tím i datovou vrstvu. Bez zjevného úmyslu je tento disk mechanicky prakticky nezničitelný. 

Blu-Ray disk

Tento disk má datovou vrstvu umístěnou naopak téměř ve spodní části disku (je to z toho důvodu, aby se pokud možno předešlo nežádoucímu vychýlení úzkého laserového paprsku), chráněnou pouze 0.1 mm silnou, tzv. "hard-coat" vrstvou. Tato vrstva je sice velmi slabá, zato však podstatně tvrdší než polykarbonát u CD a DVD disků. Díky tvrdosti použitého materiálu se možnost poškrábání snižuje, poškození je však stále možné. Pokud k poškrábání přesto dojde, výhoda tvrdosti materiálu se v tu ránu mění v nevýhodu, jelikož je velmi obtížné ji brousit.

 

 

Co způsobuje, že některé disky nelze přehrát

Nejčastější příčina toho, proč disk nelze přehrát, je poškrábaná či upatlaná spodní strana disku. Laserový paprsek je tak vychýlen a nedostane se k požadovaným datům. Je to stejné, jako kdybyste se dívali ven přes velmi špinavé či zamlžené okno. Pokud Vás tedy zlobí přehrávání nějakého disku, vždy vizuálně zkontrolujte spodní stranu disku, zda-li na ní není něco, co by mohlo laserovému paprsku bránit k proniknutí k datové vrstvě. Nečistoty odstraňte antistatickým roztokem a hadříkem na brýle. Občas také pomůže vyčištění laserové čočky v mechanice, např. čistícím CD diskem.

 

Jak postupovat v případě, když máte o opravu disků zájem

Odešlete disk(y) na tuto adresu:

Jiří Novák
Anny Bayerové 2860
276 01  Mělník
 

K tomu je potřeba uvést Vaši adresu a preferovaný způsob úhrady + dopravy zpět. Tyto informace můžete poslat e-mailem nebo je přiložit k zasílaným diskům.

V případě zájmu si můžete sami vytvořit objednávku, služba se objednává stejně jako zboží. Má to tu výhodu, že ihned vidíte celkovou cenu včetně dopravy.

 

Oprava CD / DVD (1-10 ks) Oprava CD / DVD (11-24 ks) Oprava CD / DVD (25+)
Oprava DVD Xbox - laserové poškození (vypálená kružnice)  

 

Pokud byste potřebovali s něčím poradit, kontaktujte nás.